Paieškos rezultatai
Ar seksas iš tiesų yra pagrindinis rizikos veiksnys?

Ar seksas iš tiesų yra pagrindinis rizikos veiksnys?


Pasikartojančios šlapimo takų infekcijos

Ar dažnai šlapindamosi kenčiate deginimą, niežėjimą ar skausmą? Ar dažnai tenka eiti į tualetą? Pasikartojančios šlapimo takų infekcijos ne tik sujaukia kasdienybę, bet ir neigiamai paveikia jūsų seksualinį gyvenimą. Kasgi norėtų mylėtis, kęsdamas tokius simptomus?

Šlapimo takų infekcijos dažniausiai vadinamos peršalimu, šlapimo pūslės uždegimu ar medaus mėnesio liga. Kas antra moteris bent kartą gyvenime yra patyrusi šlapimo takų infekcijos simptomus, tačiau tai gali tapti ir pasikartojančia problema. Dažniausiai diskomfortą sukelia šlaplės infekcijos, tačiau kartais jos gali paveikti ir šlapimtakius ar šlapimo pūslę, o rimtais atvejais – netgi inkstus. Daugeliu atvejų ūmų cistitą be komplikacijų sukelia bakterijos.

Medaus mėnesio liga ne tik po vestuvių

Taip, aktyvus lytinis gyvenimas ar net intensyvus, ilgesnis seksas gali padidinti šlapimo takų infekcijos atsiradimo tikimybę. Dažnai po pačios maloniausios meilės nakties pasireiškia nemalonūs simptomai ir skausmas. Taip yra todėl, kad intensyvesnio sekso metu gali būti pažeistas epitelis – makšties vidų dengiantis sluoksnis.

Kodėl moterims taip lengvai pasireiškia infekcijos?

Jei esate moteris, 10 kartų labiau tikėtina, kad susirgsite šlapimo takų infekcija nei vyrai. Viena iš pagrindinių priežasčių – mūsų šlaplė, kuri yra daug trumpesnė ir daug arčiau išeinamosios angos. Dėl to bakterijos, kurios yra infekcijų priežastis, gali lengvai patekti į šlapimo takus, dažniausiai lytinių santykių metu. Kiti veiksniai, dėl kurių moterys gali būti labiau linkusios į šlapimo takų infekcijas – šlapimo pūslės akmenligė ir iškritusi gimda.

Priemonės šlapimo takų sveikatai palaikyti

Prieš jums puolant atšaukti kitą pasimatymą, norime pabrėžti, kad siekiant išvengti šlapimo takų infekcijų, nereikia atsisakyti sekso. Tačiau labai rekomenduojame laikytis tam tikrų atsargumo priemonių, padėsiančių užkirsti kelią infekcijoms. Laikantis šių paprastų įpročių galima sumažinti šlapimo takų problemų tikimybę:

  • Pasirūpinkite intymių kūno dalių švara ir atkeipkite dėmesį į viešųjų erdvių švarą. Nusiprauskite prieš seksą ir nusišlapinkite po jo, nes šlapimas išplauna bakterijas iš šlaplės, kol šios nepapuolė aukščiau.

  • Labai svarbu gerti kuo daugiau skysčių – atsižvelgiant į jūsų svorį, mažiausiai 2–3 litrus gryno vandens per dieną.

  • Valgykite fermentuotą maistą, pavyzdžiui, dažnai gerkite kefyrą, valgykite jogurtus ir raugintus kopūstus. Toks maistas gali padėti išlaikyti sveiką mūsų makšties floros pusiausvyrą, todėl kitoms bakterijoms bus sunkiau daugintis šalia šlaplės.

  • Prauskitės po dušu, o ne vonioje. Venkite karštų ir masažinių vonių, nes ilgai mėgaujantis vonia bakterijos gali lengvai pereiti nuo išangės prie šlaplės.

  • Šlapinkitės kai tik pajaučiate poreikį, ilgai nelaukdamos. Slopindamos norą eiti į tualetą, suteikiate bakterijoms progą daugintis jūsų šlapimo pūslėje. Išplaukite šias bakterijas dažnai šlapindamosi.

  • Tualetiniu popieriumi valykite iš priekio tolyn, kad išangės bakterijos nepasiektų šlaplės.

  • Venkite moteriškų higieninių purškiklių, kurie gali sudirginti šlaplę ir intymias kūno vietas.

 


GRĮŽTI Į VIRŠŲ