Paieškos rezultatai
Ar tikrai susirgsite atsisėdusios ant šaltų grindų?

Ar tikrai susirgsite atsisėdusios ant šaltų grindų?


Ruduo ir žiema gali apsunkinti daugelio moterų gyvenimą. Kai oras atvėsta ir tampa drėgnas, šlapimo takų problemos pasireiškia lengviau ir dažniau. Jautresni šalčiui žmonės gali kęsti tokius nepatogumą sukeliančius simptomus kaip dažnas poreikis šlapintis, deginantis šlapinimasis, kraujingas, blogo kvapo ar neskaidrus šlapimas arba netgi skausmas pilvo apačioje. Įdėjus šiek tiek pastangų, šių problemų galima išvengti.

 

Šaltas suoliukas ir nuogas juosmuo

 

Ar jus vaikystėje dažnai perspėdavo nesisėsti ant šalto suoliuko ar akmens, nes galite susirgti? Vyrauja nuomonė, kad žiemą pasireiškiantys šlapimo takų infekcijų simptomai atsiranda netinkamai apsirengus, pavyzdžiui, neužsidengus juosmens. Turime pabrėžti, kad nepaisant šių prietarų, buvimas šaltame ore ar sėdėjimas ant šalto paviršiaus jūsų nesusargdina.

 

Šaltas paviršius tiesiog yra katalizatorius

 

Susirgimai ir blogas oras yra susiję. Šaltis sulėtina kraujo apytaką, todėl šiek tiek susilpnėja natūrali kūno apsauga. Dėl šios priežasties moters kūnas tampa imlesnis bakterijoms, kurios patenka į šlapimo takus ir galiausiai gali pasiekti šlapimo pūslę ir inkstus, kur gali sukelti infekciją.

 

Kiti rizikos veiksniai:

 

Šlapimo takų infekcijų riziką gali padidinti tam tikras gyvenimo būdas ir seksualiniai įpročiai. Sekso metu nepavojingos bakterijos, paprastai aptinkamos makštyje, gali lengvai pasiekti trumpą moters šlaplę, iš kurios gali nesunkiai patekti toliau į šlapimo pūslę. Todėl labai svarbu po sekso šlapimo pūslę ištuštinti ir kuo greičiau, tuo geriau.

Kad išangės bakterijos nepasiektų šlaplės, taip pat svarbu palaikyti intymią higieną. Ypatingai rūpinkitės švara aplink makštį ir išeinamąją angą. Verta paminėti, kad teisinga valymo kryptis lytinių organų srityje visada yra iš priekio tolyn taip išangės ir makšties bakterijos nepaklius į šlaplę.

Geriant antibiotikus, taip pat gali pakisti natūrali makšties rūgščių pH pusiausvyra, o vartojant tam tikrus vaistus, gali sumažėti pieno bakterijų. Natūrali makšties floros pusiausvyra labai svarbi saugantis pavojingų bakterijų dauginimosi, todėl svarbu rūpintis sveika makšties floros pusiausvyra, vengiant situacijų, kai bakterijos gali pradėti daugintis.  

 

Kaip išvengti šios problemos

 

Itin svarbu ne tik karštą vasarą, bet ir žiemą valgyti sveiką maistą, kuriame būtų daug vitaminų. Tai pat turime pasirūpinti, kad visada gertume pakankamai skysčių. Išgerdami 23 litrus vandens per dieną, sumažinsite šlapimo takų infekcijų tikimybę, nes dažniau šlapinsitės, taip išplaudami bakterijas iš šlapimo pūslės, joms dar nepradėjus daugintis. Tai pat svarbu nelaikyti šlapimo, kad sumažintumėte šlapimo takų sudirginimo tikimybę.

Vitaminas C, cinkas, vitaminas D ir kt. gali padėti palaikyti imuninės sistemos aktyvumą. Jei stiprinsite organizmą šiomis priemonėmis, galiausiai jums nebereikės nerimauti dėl šalčio.

 


GRĮŽTI Į VIRŠŲ