Iš lovos į tualetą: kodėl merginos turi po sekso nusišlapinti?

Po sekso jūs mėgaujatės šia intymia akimirka ir vienas kitu, tik staiga jūs atsistojate ir išeinate į tualetą. Galbūt pasijusite gadinanti šią akimirką ar pradėsite svarstyti, ką jis pagalvos, kai uždarysite duris. Jūs galite drovėtis eiti į tualetą po sekso dėl daugelio priežasčių, tačiau tai labai svarbu jūsų sveikatai. Taigi kaip išspręsti šiuos asmeninius klausimus nesijaučiant nesmagiai

1.jpg

Po sekso jūs mėgaujatės šia intymia akimirka ir vienas kitu, tik staiga jūs atsistojate ir išeinate į tualetą. Galbūt pasijusite gadinanti šią akimirką ar pradėsite svarstyti, ką jis pagalvos, kai uždarysite duris. Jūs galite drovėtis eiti į tualetą po sekso dėl daugelio priežasčių, tačiau tai labai svarbu jūsų sveikatai. Taigi kaip išspręsti šiuos asmeninius klausimus nesijaučiant nesmagiai?

Su laiku kiekviena pora susiduria su klausimais ar problemomis, susijusiomis su asmenine higiena. Tapę artimesni, jūs sužinote apie savo partnerio požiūrį į kūno higieną ir į jūsų higienos įpročius. Norint išlaikyti sveikus santykius, svarbiausia būti atviriems ir kalbėtis netgi šiomis temomis.

Atleisk, brangusis, turiu nueiti į tualetą

Mes, merginos, žinome, kad dėl savo kūno anatomijos (mūsų šlaplės atsivėrimo anga ir išeinamoji anga yra arti viena kitos) esame labiau linkusios sirgti šlapimo takų infekcijomis, todėl nuo ankstyvo amžiaus turime rūpintis, kad išvengtume tokių problemų. Kadangi vyrai rečiau susiduria su šia problema, jie gali apie tai nieko nežinoti, nes jų higienos įpročiai skiriasi nuo mūsiškių. Infekcijų riziką didina ne tik naudojimasis tualetu ir ėjimas į paplūdimį, bet ir lytiniai santykiai. Prieš sueitį rekomenduojama nusiprausti po dušu ar apsivalyti drėgna servetėle, tačiau neturėtumėte pamiršti, kad nusiprausti bei nusišlapinti reikia ir po sekso. Priešingu atveju, lytinių santykių metu įslydusios ar ten jau buvusios bakterijos (dažniausiai E.coli bakterijos) be jokių kliūčių per šlaplę pateks į šlapimo pūslę ir pradės ten daugintis, sukeldamos šlapimo takų infekciją.

Šlapimo takų infekcija pasireiškia tokiais simptomais kaip skausmas ar deginimas šlapinantis, kurį dar labiau apsunkina dažnas (dažnai kas 10 minučių) poreikis šlapintis ir negebėjimas pajausti, kad šlapimo pūslė yra visiškai tuščia. Kiti simptomai neskaidrus šlapimas, blogas jo kvapas ir jautrumas dubens srityje. Jei jaučiate šiuos negalavimus, rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju.

Daug lengviau užkirsti kelią šlapimo takų infekcijoms nei jas gydyti. Tinkama asmeninė higiena yra itin svarbi norint išvengti infekcijos, o apsilankymas tualete po sekso yra svarbi to dalis.

Bet kaipgi galiu apie tai kalbėti?

Santykių pradžioje tai nėra pačios populiariausios temos. Jūs dar ne per daug žinote apie savo partnerį ir kai kurios situacijos, be abejo, priverčia jus rausti, tačiau su laiku jos taps įprastos.

Palaikant sveikus santykius, partneriai turėtų galėti kalbėtis šiek tiek nepatogiomis ar asmeniškomis temomis. Svarbu, kad abu tokioje situacijoje jaustumėtės patogiai, todėl, jei įmanoma, pradėkite šią temą, kai leidžiate laiką kartu ir niekas netrukdo. Nesijauskite nejaukiai, nes daugeliu atvejų vyrai taip pat nori apie tai pasikalbėti, tik jiems sunkiau pradėti pokalbį. Jei jums taip pat nelengva, pasitelkite humorą, kad atslūgtų pradinė įtampa ir galėtumėte pereiti prie jus varžančių detalių.

Be to, galima ne tik kalbėtis, bet ir kai kuriuos dalykus atlikti kartu (pavyzdžiui, kartu praustis po dušu ar pirkti higienos priemones). Taip galite vienas kitam parodyti, ką laikote „idealia švara“ (pavyzdžiui, geras kvapas), ir tai gali padėti išvengti kitų nepatogumų.

Atminkite, kad higiena nėra vien tik asmeninis pasirinkimas. Nenusiprausus padidėja ne tik bakterinių, bet ir grybelinių infekcijų tikimybė. Išvengus šlapimo takų infekcijų, galite susirgti makšties grybelinėmis infekcijomis. Žinoma, taip nebūtinai atsitiks, o higienos nesilaikymas nėra pagrindinė grybelio atsiradimo priežastis, tačiau nepašalinti skysčiai, sekso metu atsirandantys makštyje ar aplink ją, tikrai padidins šią riziką.

Todėl atvirai kalbėtis – labai svarbu. O iškilus bet kokiai problemai, nebloga mintis – pas gydytoją apsilankyti kartu. Tai ne tik užtikrins tinkamą gydymą jums abiems, bet ir padidins tarpusavio pasitikėjimą.

(Šaltinis: „WEBBeteg, M.J.“, specialistai: pediatrė Judit Lesznyák, klinikinė psichologė Áfra Viktória Máté)

 

Argi močiutė gali būti neteisi?

Argi močiutė gali būti neteisi?

„Ilgai nesėdėk ant suoliuko, nes rytoj nuolat lakstysi į tualetą arba, neduok Dieve, negalėsi turėti vaikų!“ Iki šių dienų girdžiu įspėjančius savo močiutės žodžius, kuriuos ji dažnai man kartodavo nuo vaikystės. Mano mamataip pat mane saugojo, prieš kiekvieną vasaros kelionę sakydama: „Nesimaudyk šaltame vandenyje, o nusimaudžiusi visada nusivilk maudymosi kostiumėlį, nes kitaip susirgsi!“ Net ir šiandien ji man vis pataria: „Vaikeli, nevaikščiok basomis – grindys šaltos!“ Tačiau, nepaisant geriausių norų, ne visi jų patarimai yra teisingi.

Skaityti daugiau
Moterys kalbasi: ar reikia bijoti šalčio?

Moterys kalbasi: ar reikia bijoti šalčio?

Kaip smagu rudens ar žiemos savaitgalį išsiruošti į žygį ar išeiti pasivaikščioti į gamtą su

geriausia drauge ir pasprukti nuo miesto triukšmo.

Einant išmintu takeliu, po kojomis šiugždėjo lapai. Šiek tiek pavargusios po ilgo ėjimo

pasiekėme savo mėgstamą suoliuką. Nesuskaičiuojamą daugybę kartų esame čia aptarinėjusios svarbius gyvenimo klausimus. Jau ruošiausi sėstis pailsėti, kai mano draugė nustebusi paklausė:

Skaityti daugiau
Šlapinimosi garsas – kultūrinis tabu?

Šlapinimosi garsas – kultūrinis tabu?

Kodėl žmonės susierzina išgirdę, kaip kažkas šlapinasi?

Skaityti daugiau
MAISTO PAPILDAS. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas