Paieškos rezultatai

Atsakymai į klausimus apie šlapimo takų sistemą

Atsakymai į klausimus apie šlapimo takų sistemą

Kodėl moterys dažniau serga šlapimo takų infekcijomis? Niekada negirdėjau, kad ši problema vargintų vyrus

Priežastis – moters organizmo ir intymiosios jo dalies struktūra. Moterų šlaplė yra tik 3–5 cm ilgio. Bakterijoms tai nedidelis atstumas, kurį jos greitai įveikia. Ar žinote, kad vyrų šlaplės ilgis yra maždaug 12–25 cm? Bakterijos turi mažiau galimybių nukeliauti tokį ilgą kelią ir patekti į šlapimo pūslę.

Ar galiu užsikrėsti šlapimo takų infekcija nuo savo partnerio?

Ne, įprastai šlapimo takų infekcija nėra perduodama liga. Šlapimo takų infekcijas dažniausiai sukelia bakterijos, į šlaplę patekusios iš tiesiosios žarnos ar makšties.

Mano dukra yra 3 metų amžiaus. Jai pasireiškia simptomų, panašių į šlapimo takų infekcijos. Ar taip gali nutikti tokiame amžiuje?

Šlapimo takų infekcija nėra kokiam nors amžiui būdinga liga. Ji gali pasireikšti ir vaikams, paaugliams ar net kūdikiams. Todėl mes sukūrėme „Urinal“ sirupą. Jį lengviau dozuoti vaikams, be to, jis skanus. Svarbu reaguoti kiek įmanoma greičiau. Susirgus mažiems vaikams visada derėtų pasitarti su gydytoju.

Jei šlapimo takų infekcijos negydysiu iš karto, ar ji gali tapti sunkia liga?

Nuo šlapimo takų infekcijos savaime nepasveikstama. Jei simptomai sunkėja, reikia kreiptis į gydytoją. Jei infekcija yra negydoma, ji gali pažeisti inkstus. Ši liga gali būti sunki.

Neseniai perskaičiau, kad nuo šlapimo takų infekcijos gali padėti žolelių vonia? Ar to pakanka? Ar tai tiesa?

Kai kuriais atvejais sergant šlapimo takų infekcija žolelių vonia gali suteikti komforto, bet tai ne gydymas.

Aš sergu diabetu. Ar galiu vartoti „Urinal“?

Taip, galite. Tačiau turite žinoti, kad diabetu sergančioms moterims gali grėsti didesnė rizika, nes dėl nusilpusios imuninės sistemos jų organizmas gali prasčiau kovoti su infekcijomis, pavyzdžiui, šlapimo takų infekcija.

Ar bus saugu, jei savo mažajai dukrytei duosiu „Urinal“ sirupo, o vėliau paaiškės, kad ji šlapimo takų infekcija nesirgo?

Taip, tai saugu. „Urinal“ sirupas yra maisto papildas, kurio sudėtyje yra spanguolių. Spanguolėse gausu bioflavanoidų, fenolio junginių ir kitų natūralių medžiagų; šių medžiagų jūs ir davėte savo mažajai dukrytei.

Kokią naudą duoda „Urinal“ vartojimas po to, kai šlapimo takų infekcija išgydyta?

„Urinal“ sudėtyje yra Solidago virgaurea(paprastųjų rykštenių) – augalo, palaikančio normalią šlapimo pūslės ir apatinių šlapimo takų funkciją. Jame taip pat yra spanguolių ekstrakto, kuriame gausu bioflavanoidų, fenolio junginių ir kitų natūralių medžiagų, ir vitamino D, padedančio palaikyti normalią normalią imuninės sistemos veiklą.

Kiek ilgai reikia vartoti „Urinal Akut“?

Kadangi „Urinal Akut“ yra maisto papildas, jo vartojimo trukmė neribojama. Tačiau turite laikytis dozavimo rekomendacijų – vartoti 1 tabletę per parą; taip pat turite nepamiršti, kad preparato negalima vartoti kaip visaverčio maisto pakaitalo.

Girdėjau, kad šlapimo takų infekcijas gali sukelti seksas. Ar tai tiesa? Jei taip, kaip tai nutinka?

Taip, tai tiesa. Nauji moksliniai tyrimai rodo, kad lytiniai santykiai polinkį į šlapimo takų infekciją turintiems asmenims yra pagrindinis rizikos veiksnys. Galbūt dėl to, kad lytiškai santykiaujant į šlaplę gali patekti bakterijų. Moterų šlaplė yra tik 4 cm ilgio, tad bakterijoms nesunku patekti į šlapimo pūslę. Šlapimo takų infekcijos moterims diagnozuojamos dažniau. Tai lemia moters organizmo struktūra, t. y. biologinės priežastys.

Girdėjau, kad seksas gali sukelti šlapimo takų infekciją. Ar tai tiesa? Jei taip, kaip tiksliai tai nutinka?

Taip, tai tiesa. Nauji moksliniai tyrimai parodė, kad pagrindinė priežastis, kodėl moterys suserga šlapimų takų infekcija, yra ta, kad bakterijos įstumiamos į šlaplę lytinių santykių metu. Moterų šlaplė (šlapinimosi vamzdelis) yra tik 4 cm ilgio, todėl bakterijos greitai patenka į šlapimo pūslę. Štai kodėl šlapimo takų infekcija dažniau suserga moterys, nes taip jau biologiškai sukurta.

Ar galiu susirgti šlapimo takų infekcija, jei sėdėsiu ant šalto suolo?

Iš tikrųjų, šlapimo takų infekcija niekuo nesusijusi su sėdėjimu ant kažko šalto. Tai bakterinė infekcija.

Kas sukelia šlapimo takų infekciją?

Pagrindinė priežastis – bakterijos ir 80 proc. atvejų galime kaltinti E. coli. Daugeliu atvejų, jos nekenksmingos, bet kartais patenka į šlapimo takus ir sukelia infekciją. Didžioji dalis infekcijos atvejų pasitaiko, kai bakterijos nustumiamos į šlaplę lytinių santykių metu.

Kodėl moterys dažniau suserga šlapimo takų infekcija? Niekada negirdėjau, kad vyrams kiltų ši problema

Deja, atsakymas toks, kad moters kūnas ir intymios kūno dalys taip jau sukurtos. Moterų šlaplė tik 4 cm ilgio, o tai bakterijoms – trumpas ir greitas kelias. Jei įdomu, tai vyrų šlaplė yra apie 20 cm ilgio.

Ar galiu šlapimo takų infekcija užkrėsti savo partnerį?

Ne, šlapimo takų infekcijos negalite perduoti lytinių santykių metu.

Mano dukrai 12 metų. Ji jaučia panašius į šlapimo takų infekcijos požymius. Ar tai įmanoma tokiame amžiuje?

Šlapimo takų infekcija galima susirgti bet kurio amžiaus. Ji gali pasitaikyti paaugliams ar net jaunesniems vaikams, jei bakterijos per šlaplę (šlapinimosi vamzdelį) patenka į šlapimo takus. Siekdami palaikyti vyresnių nei 3 metų vaikų šlapimo takų funkciją, sukūrėme „Urinal“ sirupą, kurį lengviau dozuoti, be to, jis yra skanus.

Jei tinkamai negydysiu šlapimo takų infekcijos, ar tai gali tapti rimta?

Taip, gali. Šlapimo takų infekcija pati savaime niekur nedingsta. Svarbu pradėti gydymą vos pasirodžius pirmiesiems požymiams. Galite vartoti „Urinal®“ produktus, kad palaikytumėte šlapimo takų funkciją ir kai kuriuos iš jų taip pat ir imuninei sistemai palaikyti. Jei simptomai kartojasi, prašome nedelsiant pasitarti su gydytoju, nes tai gali būti rimtesnė inkstų infekcija.

Neseniai skaičiau, kad žolelių vonia gali padėti nuo šlapimo takų infekcijos. Ar to pakanka? Ar tai tiesa?

Be abejo, žolelių vonia yra tinkamas būtas pagerinti savijautą sergant šlapimo takų infekcija, bet tai nėra gydymas. Turite gydyti pačią infekciją.

Kaip galiu nustatyti šlapimo takų infekciją?

Norėdami nustatyti šlapimo takų infekciją, stebėkite, ar nėra tolesnių požymių: deginimas šlapinantis, dažnas arba intensyvus noras šlapintis, nors šlapinantis išteka mažai šlapimo, skausmas arba spaudimas nugaroje ar pilvo apačioje, drumstas, tamsus, kraujuotas arba neįprasto kvapo šlapimas, nuovargis ir silpnumas, karščiavimas ar drebulys (tai požymis, kad infekcija galėjo pasiekti inkstus).

Ar galiu apsisaugoti nuo šlapimo takų infekcijos?

Daugeliu atveju, taip, bet toliau pateiktos taisyklės taip pat nėra auksinės: dažnai ištuštinkite šlapimo pūslę vos tik pajaučiate poreikį; neskubėkite ir įsitikinkite, kad šlapimo pūslę visiškai ištuštinote. Šluostykitės iš priekio atgal. Gerkite daug vandens. Pasišlapinkite po sekso, kad išplautumėte bet kokias į šlaplę galėjusias patekti bakterijas.

Susergu šlapimo takų infekcija vėl ir vėl. Kodėl ji vis laikas nuo laiko kartojasi?

Pagrindinė šlapimo takų infekcijos pasikartojimo priežastis – tai, kad pastoviai susiduriame su patogenine bakterija ir mūsų kūnas gali nebūti sveikos būklės ir tinkamos pusiausvyros, o tuo metu bakterijos gali sukelti pasikartojančią infekciją. Dažniausiai pasitaikančios šlapimo takų infekcijos būna pasikartojančios infekcijos su tuo pačiu patogenu.

Dauguma uropatogenų atsiranda tiesiosios žarnos floroje. Kūno struktūra suteikia bakterijoms galimybę patekti į šlapimo takus. Taip pat ir makšties kolonizacija yra viena iš prielaidų susirgti šlapimo pūslės infekcija. Manoma, kad makšties ir šlapimo takų mikrofloros pokyčiai užima esminį vaidmenį patogeninių bakterijų kolonizacijoje. Lytiniai santykiai (ypač naudojant spermicidą) ir jų dažnumas – tai kitas didžiausias rizikos veiksnys. Paveldėti veiksniai ir pirmoji infekcija ankstyvame amžiuje taip pat yra svarbūs pasikartojančios šlapimo takų infekcijos rizikos veiksniai.

Ar „Urinal“ tinka vartoti profilaktiškai?

Sveiki šlapimo takai natūraliai ginasi nuo patogeninių bakterijų. Svarbu palaikyti pH, mikrofloros pusiausvyrą ir natūralų šlapimo srautą be sulaikymo. Šlapimo sulaikymas, nepakankamas skysčių vartojimas ir pH pusiausvyros sutrikdymas gali sukurti palankią aplinką patogeninėms bakterijoms. „Urinal Balance“ sudėtyje yra laktobakterijų ir pieno rūgšties idealiai rūgščių pH ir mikrofloros pusiausvyrai palaikyti. ƒ„Urinal Drink“ skatina didesnį skysčių suvartojimą ir dažnesnį šlapinimąsi, o tai padeda išplauti bakterijas. Kadangi „Urinal Akut“ yra rykštenės, jis palaiko sveikus šlapimo takus, skatina dažną šlapinimąsi ir, savo ruožtu, bakterijų išplovimą.

Ar galiu vartoti „Urinal“, jei gydytojas man išrašė antibiotikų?

„Urinal“ vartoti su antibiotikais galima. Antibiotikų ir „Urinal (Balance)“ vartojimas vienu metu – geras derinys. Lactobacillus rhamnosus padeda palaikyti normalų rūgščių pH, todėl išlaiko makšties mikrofloros pusiausvyrą. „Urinal Balance“ yra išskirtinis spanguolių apsaugos nuo prikibimo ir laktobakterijų pH rūgštingumo derinys.

Ar saugu mažiau gerti sergant šlapimo takų infekcija, siekiant sumažinti dažną šlapinimąsi, lydimą deginančių simptomų?

Ne, nesaugu. Nepakankamas skysčių vartojimas gali sukurti užsistovėjusią ir palankią aplinką bakterijoms. Gerti daug vandens – tai dalis sveiko režimo esant šlapimo takų infekcijai. Tai gali padėti išplauti patogenines bakterijas iš šlapimo takų. Šiuo metu idealus gėrimas – „Urinal Drink“, kurį galima gerti šaltą ar karštą ir jį galima vartoti kartu su kitais „Urinal“ produktais, pavyzdžiui, „Urinal Akut“, kuriame yra šlapimo takų sveikatą palaikančios žolės rykštenės ir vitamino D imuniteto funkcijoms palaikyti.

Ar vyrai gali vartoti „Urinal“?

Jaunų vyrų šlaplė yra ilgesnė, todėl jiems šlapimo pūslės infekcija labai dažnai nepasitaiko. Tačiau, jei nepaisant visko, jie pradeda jausti simptomus, be abejo, turi kreiptis į gydytoją. Vyresniame amžiuje padidėjusi prostata gali sukelti panašius simptomus, kaip ir šlapimo pūslės infekcija.

Ar galiu vartoti „Urinal“ produktų nėštumo metu?

„Urinal“ kapsulių ir „Urinal“ tablečių sudėtyje yra rykštenės, kurios NEREIKĖTŲ vartoti nėštumo metu. Siūlome vartoti „Urinal“ sirupą, kuriame nėra rykštenės. Prieš vartodami bet kokias tabletes, maisto papildus ar keisdami gyvenimo būdo įpročius, pasiteiraukite gydytojo nuomonės.

Ar galiu vartoti „Urinal“ produktus, jei sergu cukriniu diabetu?

Tik „Urinal“ sirupe yra cukraus, todėl cukriniu diabetu sergantiems asmenims siūlome kitus savo produktus: „Urinal“ tabletes ir „Urinal“ kapsules.

Ar galiu vartoti „Urinal“, jei geriu antibiotikus?

„Urinal“ galima vartoti ir su antibiotikais.

Ar „Urinal“ galima vartoti sergant skydliaukės ligomis?

Neturime jokių duomenų, kurie patvirtintų skydliaukės ligų ar vaistų nuo jų bei spanguolių, rykštenės ar vitamino D vartojimo nesuderinamumą. Remiantis kai kuriais šaltiniais (Guay Dr.: Spanguolių ir šlapimo takų infekcijų vaistai. 2009;69(7):775-807), spanguolėse (o taip pat ir kituose vaisiuose) esantys flavonoidai blokuoja citochromo P450 fermentą kepenyse. Todėl kai kurie vaistai gali būti lėtai virškinami ir jų poveikis gali trukti ilgiau. Jei vartojate kokias nors tabletes, verta pasitarti su gydytoju dėl vaistų, dietos ir kitų įprasto gyvenimo būdo pokyčių.

Ar „Urinal“ sirupe yra diuretikų?

„Urinal“ sirupe nėra diuretinį poveikį turinčių sudedamųjų dalių.

Ar galima „Urinal“ produktus vartoti ilgą laiką?

Vartojant ilgą laiką rekomenduojame „Urinal“ kapsules. Nepertraukiamai vartojus 4 savaites rekomenduojama padaryti vienos savaitės pertrauką.

Maitinu vaiką krūtimi. Ar šiuo metu galiu vartoti „Urinal Akut“?

Naujos sudėties „Urinal Akut“ yra rykštenės, kurios negalima vartoti nėštumo metu, tačiau ją galima vartoti maitinant krūtimi. Nepaisant to, prieš vartojant bet kokius vaistus ar maisto papildus arba jei kaip nors norite pakeisti savo gyvenimo būdą, rekomenduojame pasitarti su gydytoju.

Ar galiu vartoti „Urinal“, jei man sunku šlapintis ir dažnai turiu eiti į tualetą?

Dažnas šlapinimasis gali būti susijęs su apatinių šlapimo takų uždegimu. Taigi „Urinal“ tinka vartoti norint palaikyti šlapimo takų funkciją...

Ar galiu vartoti „Prostenal“ ir „Urinal“ vienu metu?

Taip, „Prostenal“ ir „Urinal“ gali būti vartojami vienu metu.

Ar „Urinal“ gali sumažinti hormoninių kontraceptinių priemonių poveikį?

„Urinal“ nesumažina hormoninių kontraceptinių priemonių poveikio.

Kada geriausia vartoti „Urinal“? Prieš valgį ar po valgio?

„Urinal“ galima vartoti bet kuriuo paros metu, neatsižvelgiant į maistą.

Ar vaikai gali vartoti „Urinal“?

Visus „Urinal“ produktus galima vartoti nuo 3 metų.

Ar „Urinal“ gali vartoti asmenys, kurie valgo maistą be glitimo?

„Urinal“ produktus gali vartoti asmenys, kurie valgo maistą be glitimo.

Atsakymai apie inkstų sveikatą

Atsakymai apie inkstų sveikatą

Kada derėtų vartoti „Urinal Nefro“?

Šalinamąją inkstų funkciją padedantis palaikyti produktas tinka žmonėms, susidūrusiems su bet kokiomis šlapimo organų sistemos problemomis.

 

Šis produktas tinka asmenims, turintiems žemutinių šlapimo takų ar inkstų problemų, tokių kaip:

• inkstų akmenys;

• inkstų uždegimas;

• pasikartojančios inkstų infekcijos, dar vadinamos pielonefritu;

• ŠTI (šlapimo takų infekcija), kaip papildoma žemutinių ir viršutinių šlapimo takų priežiūros priemonė.

Be to, „Urinal® Nefro“ rekomenduojamas žmonėms, kuriems reikalingas veiksmingas ir intensyvus inkstų veiklos palaikymas.

Vartoju kitus vaistus, ar galiu kartu vartoti ir „Urinal Nefro“?

Jei vartojate receptinius vaistus, pasikonsultuokite su gydytoju dėl galimų kontraindikacijų ar „Urinal® Nefro“ ir jūsų vartojamų vaistų sąveikos. 

Ar galiu vartoti „Urinal Nefro“, jei sergu ŠTI?

Taip, galite. „Urinal® Nefro“ gali būti naudingas, gydantis ŠTI. Visgi, jei vartojate antibiotikus ar kitus receptinius vaistus, pasikonsultuokite su gydytoju dėl galimų kontraindikacijų ar vaistų sąveikos.

 

Kiek laiko turėčiau vartoti „Urinal Nefro“?

Geriausių rezultatų pasiekiama šį maisto papildą vartojant 30 dienų – po 1 tabletę į dieną.

 

Sveikstantiems po kitų inkstų ligų rekomenduojama vartoti po 1 tabletę 30 dienų.

Ar yra kokių nors „Urinal® Nefro“ vartojimo kontraindikacijų?

Yra keletas apribojimų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį prieš vartojant šį produktą:

  • produktas nerekomenduojamas, jei yra žinoma apie jautrumą bet kuriai iš jo sudedamųjų medžiagų;
  • produkto nereikėtų vartoti sergant tokiomis ligomis, kurių metu rekomenduojama riboti skysčių vartojimą (pvz., sergant sunkia širdies ar inkstų liga);
  • nerekomenduojama vaikams iki 12 metų, nes trūksta pakankamai duomenų apie sudėtyje esančias augalines medžiagas;

nerekomenduojama nėščiosioms ar žindančioms moterims, nes augalinių sudedamųjų medžiagų poveikis šiai grupei nėra ištirtas.

Ar yra kokių papildomų rekomendacijų, kurių turėčiau laikytis, vartodamas „Urinal Nefro“?

Siekiant padidinti šlapimo kiekį, vartojant šį preparatą reikalinga suvartoti atitinkamą skysčių kiekį.

Širdies ligomis sergantys ar dėl inkstų funkcijos sutrikimo kenčiantys pacientai, prieš vartodami šį produktą, turėtų pasitarti su gydytoju.

 

Jei vartojant šį preparatą problemos, susijusios su šlapimo organų sistema, tampa dar rimtesnės ir pasireiškia tokie simptomai kaip karščiavimas, dizurija, spazmai ar kraujingas šlapimas, pasikonsultuokite su gydytoju ar kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu.
GRĮŽTI Į VIRŠŲ